Zmień miasto
Restauracje Logowanie / Rejestracja

Najbardziej kaloryczne jedzenie świata!

Jemy to wszyscy, jeśli nie codziennie, to co kilka dni. Smakołyki, które wszyscy znamy i uwielbiamy. Serwowane nam są na każdym rogu, za niską cenę. Nie tylko tę z portfela, także zdrowotną.

Czy znacie najbardziej kaloryczne posiłki na świecie? Oto zestawienie!

1. Cheeseburger z bekonem i frytkami - 2380 kalorii
Zwykły hamburger kupiony w którejś z sieci światowych ma "tylko" około 540 kalorii. Cheesburger z bekonem to 920 kalorii. Dodajmy do tego jeszcze frytki (620 kalorii małe lub 1460 kalorii duże). Trzeba to jeszcze czymś popić. Coca cola jest idealna - jeden kubek tylko 300 kalorii. A prawie wszędzie można sobie dolewać do woli - i kolejne 300 kalorii... i kolejne...
Zabójcza dawka kalorii z mieszaniny mięsa, sera, białej mąki, mączystych ziemniaków, oleju, cukru, śmietany i jajek używanych do majonezu.

2. Smażony chiński makaron - 1000 - 2000 kalorii
Większość ludzi byłaby zaskoczona słysząc, że jedna porcja makaronu z kurczakiem czy nawet z krewetkami to około 1000 kalorii.
To jest jeszcze do przyjęcia. Ale jest tak tylko wtedy, gdy makaron przygotowywany jest szybko i na miejscu. Często, niestety, zdarza się, że takie danie jest kilka razy odsmażane. I wtedy ilość wchłoniętego przez makaron tłuszczu rośnie. Wówczas mała porcja makaronu zwiera nawet 2000 kalorii.

3. Tort czekoladowy z kremem i polewą - 1670 kalorii
W porcji tortu znajdziemy prawie 50 gramów tłuszczów nasyconych i ponad 1600 kalorii (z czekolady, cukru, śmietany, mąki i masła).
Ciasto złożone z kilku warstw jest kolejnym wrogiem osób, które dbają o swoją wagę i zdrowie. Przede wszystkim dlatego, że szkodliwe produkty są tu rozłożone w cienkich warstwach.

4. Pizza z warzywami i serem - 1490 kalorii
1490 kalorii oraz więcej tłuszczów nasyconych (27 gramów) i sodu (2630 mg) niż potrzebujemy w dziennej dawce wystarczą na negatywną rekomendację tej przekąski. Ciasto, na które składa się przynajmniej szklanka mąki to tylko 400 kalorii. Resztę dostarczają dodatki zgodnie z zasadą - im więcej sera, tym więcej kalorii. Nawet dodatek wędliny niewiele zmienia wartość kaloryczną takiej pizzy, bo przeciętnie do jednej pizzy trafia tylko około 30 gramów mięsa.

5. Spaghetii carbonara - 2500 kalorii
Boczek i śmietana, używana do sosu. Do tego ser, jajka, tłuszcz i mamy ponad 2500 kalorii. Najgorsze jest jednak to, że jedna, średnia porcja tego przepysznego dania zawiera ponad 80 gramów nasyconych tłuszczów, które powinniśmy dostarczyć naszemu organizmowi w ciągu czterech dni, a nie za jednym razem.KK

Aktualności

Copyright © 2003-2023 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama